освітньо-кваліфікаційна характеристика

Освітньо-кваліфікаційна характеристика випускника професійно-технічного навчального закладу
(підприємства, установи та організації, що здійснюють підготовку кваліфікованих робітників)

1.            Професія – 8333.1. Машиніст крана (кранівник)
2.            Кваліфікація – 2 розряд
3.            Кваліфікаційні вимоги
Повинен знати: будову, принцип роботи та правила експлуатації кранів, які обслуговуються; граничну вантажопідйомність крана, тросів та ланцюгів; правила переміщення сипких, штучних, лісових та інших аналогічних вантажів; систему вмикання двигунів та контролерів; основи електротехніки та слюсарної справи.
Повинен уміти: керувати мостовими і шлюзовими кранами, оснащеними різними вантажозахоплювальними пристроями вантажопідйомністю до 3т, під час виконання простих робіт при навантаженні, розвантаженні, перевантаженні та транспортуванні сипких, штучних, лісових (довжиною до 3м) та інших аналогічних вантажів. Керувати монорейковими візками, консольними кранами та кран-балками. Перевіряти правильність кріплення тросів, регулювання гальм та дію запобіжних пристроїв. Брати участь у ремонті крана, який обслуговує.
4.            Загальнопрофесійні вимоги
Поряд з роботами, що внесені до складу відповідного розділу кваліфікаційних характеристик професій, усі робітники повинні:
а)     раціонально і ефективно організовувати працю на робочому місці;
б)    дотримуватись норм технологічного процесу;
в)     не допускати браку в роботі;
г)     знати і виконувати вимоги нормативних актів про охорону праці і навколишнього середовища, додержуватися норм, методів і прийомів безпечного ведення робіт;
д)    використовувати в разі необхідності засоби попередження і усунення природних і непередбачених негативних явищ (пожежі, аварії, повені тощо);
е)     знати інформаційні технології.
5.            Вимоги до освітнього рівня осіб, які навчатимуться в системі професійно-технічної освіти
Базова загальна середня освіта. Без вимог до стажу роботи.
6.            Сфера професійного використання випускника:
        у виробничих цехах машинобудування та металообробки;
        у ремонтних цехах підприємств різних галузей промисловості;
        на гідротехнічних спорудах;
        на складах.

7.            Специфічні вимоги
7.1.      Вік: по закінченню терміну навчання – не менше 18 років.
7.2.      Стать: жіноча, чоловіча.
7.3.      Медичні обмеження.



ОСВІТНЬО-КВАЛІФІКАЦІЙНА ХАРАКТЕРИСТИКА ВИПУСКНИКА
ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНОГО НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ

1.            Професія 8333.1 Машиніст крана (кранівник)
2.            Кваліфікація –3 розряд
3.            Кваліфікаційні вимоги
Повинен знати: будову і принцип роботи кранів та механізмів, які обслуговуються; способи визначення маси вантажу за зовнішнім виглядом; правила експлуатації кранів під час установлення деталей, виробів та вузлів на верстат; порядок завантаження стелажів продукцією згідно із установленою номенклатурою і спеціалізацією; технологічний процес внутрішньоскладської переробки вантажів; правила укладання і зберігання вантажів на стелажах; основи електротехніки та слюсарної справи.
Повинен уміти: керувати мостовими і шлюзовими кранами вантажопідйомністю понад 3 до 15 т, баштовими самохідними, самопідйомними, портально-стріловими кранами вантажопідйомністю до 3 т, баштовими стаціонарними і козловими кранами вантажопідйомністю до 5 т, оснащеними різними вантажозахватними пристроями, під час виконання простих робіт з вантаження, розвантаження, перевантаження і транспортування сипких, штучних, лісових (довжиною до 3 м) та інших аналогічних вантажів. Керувати мостовими і шлюзовими кранами вантажопідйомністю до 10 т, оснащеними різними вантажозахватними пристроями, під час виконання робіт середньої складності з вантаження, розвантаження, перевантаження і транспортування лісових (довжиною понад 3 до 6 м) та інших аналогічних вантажів. Здійснювати встановлення деталей, виробів та вузлів на верстат, переміщення мостів та інших монтажних пристроїв і механізмів. Керувати електроталями, переносними кранами під час виконання всіх видів робіт. Керувати стелажними кранами-штабелерами вантажопідйомністю до 1 т, оснащеними різними вантажозахватними механізмами та пристроями, під час виконання робіт з укладання вантажів на стелажі, знімання їх із стелажів, доставляння на вантажний майданчик і укладання в контейнери, пакети та на піддони.
4.            Загальнопрофесійні вимоги
Поряд з роботами, що внесені до складу відповідного розділу кваліфікаційних характеристик професій, усі робітники повинні:
а)      раціонально і ефективно організовувати працю на робочому місці;
б)      дотримуватись норм технологічного процесу;
в)      не допускати браку в роботі;
г)      знати і виконувати вимоги нормативних актів про охорону праці і навколишнього середовища, додержуватися норм, методів і прийомів безпечного ведення робіт;
д)      використовувати в разі необхідності засоби попередження і усунення природних і непередбачених негативних явищ (пожежі, аварії, повені тощо);
е)      знати інформаційні технології.

5. Вимоги до освітньо-кваліфікаційного рівня осіб, які навчатимуться в системі професійно-технічної освіти
5.                Попередній освітньо-кваліфікаційний рівень „Машиніст крана (кранівник)” 2 розряду :
 – за умови продовження первинної професійної підготовки (освіти) в професійно-технічних навчальних закладах першого, другого та третього атестаційних рівнів без вимог до стажу роботи;
6.            – за умови підвищення кваліфікації стаж роботи за професію „Машиніст крана (кранівник)” 2 розряду – не менше одного року.

6.            Сфера професійного використання випускника:
Професії загальні для всіх видів економічної діяльності.
-       у виробничих цехах машинобудування та металообробки;
-       у ремонтних цехах підприємств різних галузей промисловості;
-       на гідротехнічних спорудах;
-       на складах;
-       у морських та річкових портах,
7.            Специфічні вимоги
7.1.   Вік: по закінченню терміну навчання – не менше 18 років.
7.2.   Стать: жіноча, чоловіча.
7.3.   Медичні обмеження.


КВАЛІФІКАЦІЙНА ХАРАКТЕРИСТИКА ВИПУСКНИКА
ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНОГО НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ

1.            Професія 8333.1 Машиніст крана (кранівник)
2.            Кваліфікація – 4 розряд
3.            Кваліфікаційні вимоги
Повинен знати: будову кранів та механізмів, які обслуговуються, способи перероблення вантажів; основи технологічного процесу монтажу технологічного устаткування, стапельного та секційного складання і розбирання виробів, агрегатів, вузлів, машин та механізмів, конструкцій, складальних елементів будівель і споруд; визначення маси вантажу за зовнішнім виглядом; технічні умови та вимоги, які пред'являються під час завантаження стелажів; розташування виробничих дільниць, що обслуговуються; електротехніку та слюсарну справу.
Повинен уміти: керувати мостовими і шлюзовими кранами вантажопідйомністю понад 15 т, баштовими самохідними самопідйомними, портально-стріловими кранами вантажопідйомністю понад 3 до 15 т, баштовими стаціонарними та козловими кранами вантажопідйомністю понад 5 до 25 т, оснащеними різними вантажозахватним пристроями, під час виконання простих робіт з вантаження, розвантаження, перевантаження транспортування сипких, штучних, лісових (довжиною до 3 м) та інших аналогічних вантажів.
Керувати мостовими та шлюзовими кранами вантажопідйомністю понад 10 до 25 т, оснащеними різними вантажозахватними пристроями, під час виконання робіт середньої складності з вантаження, розвантаження, перевантаження і транспортування лісових (довжиною понад 3 до 6 м) та інших аналогічних вантажів, встановлення виробів, вузлів та деталей на верстат; кантування секцій суден, переміщення помостів та інших монтажних пристроїв та механізмів.
Керувати мостовими і шлюзовими кранами вантажопідйомністю до 10 т, баштовими самохідними, портально-стріловими кранами вантажопідйомністю до 3 т, баштовими стаціонарними і козловими кранами вантажопідйомністю до 5 т, оснащеними різними вантажозахватним пристроями, під час виконання складних робіт з вантаження, перевантаження і транспортування лісових (довжиною понад 6 м - на мостових і шлюзових кранах, довжиною понад 3 м - на баштових самохідних, самопідіймальних, портально-стрілових, баштових стаціонарних і козлових кранах) та інших аналогічних вантажів, які потребують підвищеної обережності, а також під час виконання робіт з монтажу технологічного устаткування і пов'язаних з ним конструкцій, стапельного та секційного складання і розбирання виробів, агрегатів, вузлів, машин, механізмів для саджання та видавання із нагрівальних печей зливків та заготовок, розливання металу, кантування виробів і деталей машин, кування на молотах та пресах, установлення на верстат деталей, виробів та вузлів, які потребують підвищеної обережності, та під час виконання будівельно-монтажних і ремонтно-будівельних робіт.
Керувати кабельними кранами вантажопідйомністю до 3 т, оснащеними різними вантажозахватним пристроями, під час виконання всіх видів робіт.
Керувати гусеничними та пневмоколісними кранами вантажопідйомністю до 10 т, оснащеними різними вантажозахватними пристроями, під час виконання всіх видів робіт (окрім будівельно-монтажних та ремонтно-будівельних робіт).
Керувати стелажними кранами-штабелерами вантажопідйомністю понад 1 т, кранами-штабелерами з автоматичним керуванням і мостовими кранами-штабелерами, оснащеними різними вантажозахватними механізмами і пристроями, під час виконання робіт з вантаження, розвантаження, переміщення вантажів, укладання їх на стелажі, навантажувачі та транспортні засоби, для доставляння вантажів із стелажів до виробничих дільниць. Вести облік матеріальних цінностей, які складує.
Керувати кранами, оснащеними радіокеруванням.
4.            Загальнопрофесійні вимоги
Повинен:
а)     раціонально і ефективно організовувати працю на робочому місці;
б)    дотримуватись норм технологічного процесу;
в)     не допускати браку в роботі;
г)     знати і виконувати вимоги нормативних актів про охорону праці і навколишнього середовища, додержуватися норм, методів і прийомів безпечного ведення робіт;
д)    використовувати в разі необхідності засоби попередження і усунення природних і непередбачених негативних явищ (пожежі, аварії, повені тощо);
е)     знати інформаційні технології.
5.      Вимоги до освітньо-кваліфікаційного рівня осіб, які навчатимуться в системі професійно-технічної освіти
    Попередній освітньо-кваліфікаційний рівень „Машиніст крана (кранівник)” 3 розряду:
 – за умови продовження первинної професійної підготовки в професійно-технічних навчальних закладах другого та третього атестаційних рівнів без вимог до стажу роботи;
– за умови підвищення кваліфікації стаж роботи за професію „Машиніст крана (кранівник)” 3 розряду – не менше одного року.
6.                  Сфера професійного використання випускника
Професії загальні для всіх видів економічної діяльності.
-       у виробничих цехах машинобудування та металообробки;
-       у ремонтних цехах підприємств різних галузей промисловості;
-       на гідротехнічних спорудах;
-       на складах;
-       у морських та річкових портах;
-       при виконанні будівельно-монтажних робіт в будівництві.
7.             Специфічні вимоги:
7.1. Вік: по закінченню терміну навчання – не менше 18 років
7.2. Стать: жіноча, чоловіча
7.3. Медичні обмеження.


Освітньо-кваліфікаційна характеристика випускника професійно-технічного навчального закладу
(підприємства, установи та організації, що здійснюють підготовку
кваліфікованих робітників)

1.             Професія: 7215.2 Стропальник
2.             Кваліфікація – 2 розряд
3.             Кваліфікаційні вимоги
Повинен знати: візуальне визначення маси переміщуваного вантажу; місця застропування типових виробів; правила стропування, піднімання і переміщення малогабаритних вантажів; умовну сигналізацію для машиністів кранів (кранівників); призначення та правила застосування стропів-тросів, ланцюгів, канатів тощо; граничні норми навантаження крана та стропів; потрібну довжину і діаметр стропів для переміщення вантажів; допустимі навантаження стропів і канатів.
Повинен уміти: стропувати та ув’язувати прості вироби, деталі, лісові (довжиною до 3 м) та інші аналогічні вантажі масою до 5 т для їх піднімання, переміщення та укладання; відчіплювати стропи на місці установлення або укладання; подавати сигнали машиністу крана (кранівнику) і спостерігати за вантажем під час піднімання, переміщення та укладання; вибирати необхідні стропи відповідно до маси та розміру переміщуваного вантажу; визначати придатність стропів.
4.             Загальнопрофесійні вимоги
Повинен:
а) раціонально та ефективно організовувати працю на робочому місці;
б) додержуватись норм технологічного процесу;
в) не допускати браку в роботі;
г) знати й виконувати вимоги нормативних актів про охорону праці й навколишнього середовища, додержуватися норм, методів і прийомів безпечного ведення робіт;
д) використовувати в разі необхідності засоби попередження і усунення природних і непередбачених негативних явищ (пожежі, аварії, повені тощо);
є) знати основи інформаційних технологій.
5.             Вимоги до освітнього рівня осіб, які навчатимуться в системі професійно-технічної освіти
 Повна загальна середня освіта. Без вимог до стажу роботи.

6.             Сфера професійного використання випускника:
У всіх видах економічної діяльності, де використовуються піднімально-розвантажувальні роботи.

7.             Специфічні вимоги
7.1. Вік по закінченні терміну навчання не менше 18 років.
7.2. Стать: чоловіча.
7.3. Медичні обмеження.


Освітньо-кваліфікаційна характеристика випускника
професійно-технічного навчального закладу
(підприємства, установи та організації, що здійснюють підготовку
кваліфікованих робітників)
1.     Професія: 7215.2 Стропальник
2.             Кваліфікація: 3 розряд
3.             Кваліфікаційні вимоги:
Повинен знати: візуальне визначення маси та центру ваги переміщуваних вантажів; правила стропування, піднімання і переміщення простих важких вантажів та вантажів середньої складності; найбільш зручні місця стропування вантажів; терміни експлуатації стропів, їх вантажопідйомність, методи і строки випробування; способи сточування і зв’язування стропів; принцип роботи вантажозахватних пристроїв.
Повинен уміти: стропувати та ув’язувати прості вироби, деталі, лісові (довжиною до 3м) та інші аналогічні вантажі масою понад 5 до 25т для їх піднімання, переміщення та укладання; стропувати та ув’язувати вантажі середньої складності, лісові вантажі (довжиною понад 3 до 6м), вироби, деталі та вузли з установленням їх на помости та інші монтажні пристрої та механізми, а також інші аналогічні вантажі масою до 5т, для їх піднімання, переміщення та укладання; вибирає способи для швидкого і безпечного стропування та переміщення вантажів за різних умов; сточує та зв’язує стропи різними вузлами.

4.      Загальнопрофесійні вимоги
Повинен:
а) раціонально та ефективно організовувати працю на робочому місці;
б) додержуватись норм технологічного процесу;
в) не допускати браку в роботі;
г) знати й виконувати вимоги нормативних актів про охорону праці й навколишнього середовища, додержуватися норм, методів і прийомів безпечного ведення робіт;
д) використовувати в разі необхідності засоби попередження і усунення природних і непередбачених негативних явищ (пожежі, аварії, повені тощо);
є) знати основи інформаційних технологій.

5.             Вимоги до освітнього рівня осіб, які навчатимуться в системі професійно-технічної освіти:
Попередній освітньо-кваліфікаційний рівень – „Стропальник"   2 розряду:
         - за умови продовження первинної професійної підготовки в професійно-технічних навчальних закладах I, II та III атестаційних рівнів без вимог до стажу роботи;
         - за умови підвищення кваліфікації стаж роботи за професією «Стропальник»  2 розряду не менше 1 року.
6.             Сфера професійного використання випускника:
У видах економічної діяльності, де використовуються піднімально-розвантажувальні роботи.

7.             Специфічні вимоги
7.1.        Вік по закінченню терміну навчання  не менше 18 років.
7.2.        Стать – чоловіча.
Медичні обмеження.


Освітньо-кваліфікаційна характеристика випускника
професійно-технічного навчального закладу
(підприємства, установи та організації, що здійснюють підготовку
кваліфікаційних робітників)
1. Професія: 7215.2 Стропальник
2. Кваліфікація: 4 розряд
3. Кваліфікаційні вимоги:
Повинен знати: способи стропування важких вантажів; будову вантажозахоплювальних пристроїв, що застосовуються під час піднімання і переміщення вантажів, для охорони їх від прогину і псування; правила  і способи сточування стропів; терміни експлуатації стропів та їх вантажопідйомність.
Повинен уміти: стропувати та ув'язувати прості вироби, деталі лісові (довжиною до 3 м) та інші аналогічні вантажі масою понад 25 т для їх піднімання, переміщення та укладання; стропувати та ув'язувати вантажі середньої складності, лісові вантажі (довжиною понад 3 до 6 м); вироби, деталі та вузли з установленням їх на верстат, помости та інші монтажні пристрої і механізми, а також аналогічні вантажі масою понад 5 до 25 т для їх підіймання, переміщення та укладання; стропувати та ув'язувати лісові вантажі (довжиною понад 6 м), вироби, деталі та вузли, що вимагають підвищеної обережності; технологічне устаткування та пов'язані з ним конструкції, вироби, вузли, машини та механізми безпосередньо під час стапельного і секційного складання і розбирання, а також під час складання і розбирання машин, апаратів, конструкцій збірних елементів будівель та споруд і аналогічних складних вантажів масою до 5 т для їх піднімання, монтажу, переміщення та укладання; заплітати кінці стропів; вибирати стропи відповідно до маси та виду вантажу.

4. Загальнопрофесійні вимоги
Повинен:
а) раціонально та ефективно організовувати працю на робочому місці;
б) додержуватись норм технологічного процесу;
в) не допускати браку в роботі;
г) знати й виконувати вимоги нормативних актів про охорону праці й навколишнього середовища, додержуватися норм, методів і прийомів безпечного ведення робіт;
д) використовувати в разі необхідності засоби попередження і усунення природних і непередбачених негативних явищ (пожежі, аварії, повені тощо);
є) знати основи інформаційних технологій.

1.    Вимоги до освітнього рівня осіб, які навчатимуться в системі професійно-технічної освіти
 Попередній освітньо-кваліфікаційний рівень – „Стропальник” 3 розряду:
- за умови продовження первинної професійної підготовки в професійно-технічних навчальних закладах II та III атестаційних рівнів, без вимог до стажу роботи;
- за умови підвищення кваліфікації стаж роботи за професією „стропальник” 3 розряду не менше 1 року.
6. Сфера професійного використання випускника
У всіх видах економічної діяльності, де використовуються піднімально-розвантажувальні роботи.
7. Специфічні вимоги
7.1.       Вік по закінченні терміну навчання  не менше 18 років.
7.2.       Стать – чоловіча.

Медичні обмеження.

Комментариев нет:

Отправить комментарий